Strona 1 z 1

Nawigacja samochodowa

: 25 sierpnia 2009, o 13:01
autor: bulas
Wielu z was trochę się kręci po świecie, pod warunkiem że korzystacie z takich wynalazków, co możecie polecić :?:
Wstępny wybór padł na garmina 265W, ale jestem otwarty na waszą wiedzę (może być gorzej z jej przyswajaniem z mojej strony, ale będę wdzięczny za rady :mrgreen: )

Re: Nawigacja samochodowa

: 26 sierpnia 2009, o 09:26
autor: ap4x4
Jakoś mało chętnych do podzielenia się wiedzą tajemną :mrgreen:

Re: Nawigacja samochodowa

: 26 sierpnia 2009, o 09:32
autor: bulas
Wiedza kosztuje, a ja tak za nic bym chciał :mrgreen:

Re: Nawigacja samochodowa

: 26 sierpnia 2009, o 09:50
autor: ap4x4
Po wybranym przez Ciebie modelu widzę że w cenie 700-800 zł szukasz. Jeżeli ma być to nowe oczywiście.

Re: Nawigacja samochodowa

: 26 sierpnia 2009, o 11:35
autor: bulas
Podobno biednego nie stać na kupowanie badziewia :D , garmina zasugerował mi kumpel, bodźcem do kupna jest wyjazd do Grecji (garmin ma po drodze tam parę białych plam 8) )
Nigdy się tym nie interesowałem, więc wiem w temacie nic, poszedłem do gościa co tym handluje i trochę się przeraziłem późniejszymi cenami za aktualizacje map.
A jak mam kupić coś za jakąś tam kasę co mnie będzie wpieniać to mapa na kolana i w drogę :mrgreen:

Re: Nawigacja samochodowa

: 26 sierpnia 2009, o 11:41
autor: ap4x4
Dokładnie tak.
Jakoś ludzie do tej pory jeździli bez navi i wracali cało i zdrowo.
Ale z drugiej strony patrząc to navigacja w aucie to idealna sprawa jak się jedzie w nieznane.
Takie mamy już czasy i jak coś ułatwia nam podróż to od takich wynalazków nie można uciekać.

Re: Nawigacja samochodowa

: 10 września 2009, o 09:24
autor: rad-t
siedzimy wlasnie w Grecji czekajac na pompe paliwa :P
co do nawigacji rozwaz ewentualnie zestaw typu uzywany laptok 10-12" z allegro zeby duzo miejsca nie zajmowal i wgrane oprogramowanie Mapsource i nRoute, do tego jakis USB albo Bluetoothowy GPS i chodzi jak malina. A jakby co to jest sprzet do podlaczenia sie do netu (jak trzeba szukac czesci) albo jako komp do podpiecia sie pod OBD w aucie. Plus masa innych zastosowan. Przy okazji, jesli sa dostepne, wrzucisz sobie sztabowki lub inne skany mapek.
Aha - w ktorych rejonach masz biale plamy ? jakby co PW - troche mapek po drodze do tez mam.

Re: Nawigacja samochodowa

: 16 października 2009, o 10:20
autor: bulas
Dzięki za chęć pomocy, kupiłem tego garmina z jego plusami i minusami :)

Re: Nawigacja samochodowa

: 16 października 2009, o 10:51
autor: ap4x4
Kupiłeś 265W ?
Kupiłeś nowy ?
Śmigałeś już z nim gdzieś?
Jesteś zadowolony?

Re: Nawigacja samochodowa

: 16 października 2009, o 12:44
autor: bulas
Tak+GPmapa
Tak
Grecja i wszystko co po drodze, wyjazd do Niemiec
Tu odpowiedź nie jest już taka prosta, generalnie przydatna sprawa, ale przynajmniej mnie potrafi też mocno wkurwić (co nie jest zbyt trudne :mrgreen: ).
Mogłem pożyczyć nawigacje na ten wyjazd, ale pomyślałem że kupie i już będzie.
Lepsza byłaby ocena kogoś kto miał do czynienia z urządzeniami różnych firm, jak kupiłem to dałem ją na testy kumplowi który jeździ z mio i mówił mi że nie jest źle.
Jedno co wiem to jadąc osobówką nie używam trybu najkrótsza trasa, przetestowane na Słowacji (droga szutrowa skończyła się zamkniętym na kłódkę szlabanem) :mrgreen: