110 - BAM - sierpień/wrzesień 2018

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

110 - BAM - sierpień/wrzesień 2018

Post autor: franc »

Bardzo ciekawa i zaliczana do klasyków rosyjskich podróży 4x4 wyprawa terenowa w naszym kalendarium.
Bardzo chcę wrócić na drogę 110 i zobaczyć jak wygląda teraz odcinek BAM-u ( Bajkalsko-Amurskiej Magistrali Kolejowej ) w stronę Jakucji czyli do Tyndy ( do Jakucka swoją drogą również możemy podjechać :) )
Przygotujcie się na wspaniałe klimaty i sporo terenu to wyprawa przez duże W ale dzięki moim znajomościom spokojnie pokonamy ją w 35 dni bez zbędnego gnania. Szczegóły już wkrótce na naszej nowej/zmodyfikowanej stronie www. Orientacyjne koszty około 1300 $ za załogę. To na pewno najtańsza tego typu propozycja na rynku wypraw 4x4 ale ja po prostu chcę tam wrócić - muszę bowiem rozpoznać ponownie teren przed planowanym zimowym przejazdem na Czukotkę :) Termin od 15 sierpnia do 15-20 września 2018 roku.

1. Franc - Nissan Patrol
2. Adaś - Man ???
3. Adam/Zosia- Nissan Patrol ???
4.
5. .....................
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 110 - BAM - sierpień/wrzesień 2018

Post autor: franc »

Aha i co najważniejsze :) Ja już tam byłem, na drodze 110 dwukrotnie w 2013 i 2014 i na BAM-ie w 2013 roku. Nie oferuję zatem przewodnictwa jak większość naszej konkurencji na zasadzie: pojedziemy i jakoś to będzie tylko zapłaćcie za to z 9 tysięcy.
Pisze to specjalnie albowiem jak grzyby po deszczu wyrastają oferty wypraw a to do Arktyki zimą a to na BAM. Kto przejechał BAM wie, że to nie bułka z masełkiem a most na rzece Vitim wcale nie jest gwoździem programu. Ot zwykły i bardzo solidny most tylko przez pierwsze 100 metrów nie ma barierek ( są za to nabite płyty więc nie ma szans na spadnięcie z mostu :wink: ) Na BAM-ie jest za to kilka innych poważniejszych wyzwań terenowych i logistycznych i wypada przynajmniej wiedzieć jak z nimi pokombinować aby wyjazd miał szansę powodzenia. To samo tyczy się zimowego trawersowania Uralu. Do Salechardu lub Peczory bowiem można dojechać Subaru 4x4 a zabawa zaczyna się ciut dalej. Natomiast nasze ceny wcale nie są dumpingowe- bo takie nas dochodzą głosy - są po prostu rzetelnie i uczciwie skalkulowane i cena zawsze jest pochodną poniesionych kosztów i czasu poświęconego na wyjazd. Osobiście uważam, że wpisowe na poziomie 10000 zł za wyjazd na Syberię lub 4500 zł za bliską wszak zimową eskapadę to lekkie przegięcie pały ale wszak kto bogatemu zabroni ? Zimnik 110 i droga na wchód wzdłuż Bajkalsko Amurskiej Magistrali kolejowej to piękna terenowa przygoda i serdecznie polecam ją tym, którzy ciekawi są wyzwań terenowych i niesamowitych klimatów Gór Bagruzinu i Sajanów i dysponują przynajmniej 3-4 tygodniami wolnego czasu.
ODPOWIEDZ